A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: content_id

Filename: controllers/main.php

Line Number: 129

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: content_id

Filename: controllers/main.php

Line Number: 130

Zachrandieta.sk - novinky

Martin Bandžak a Sir Nicolas Winton v Prahe | 2011

22.1.2011

Martin Bandžák a Sir Nicolas Winton sa stretli v Prahe

Martin Bandžak a Sir Nicolas Winton sa stretli v Prahe na celosvetovej premiére filmu Mateja Mináča "Nickyho rodina".

Zakladatelia organizácie Magna Deti v núdzi (MAGNA), Martin Bandžák a Denisa Augustínová spolupracovali na dokumentárnom filme Mateja Mináča "Nickyho rodina", ktorého záver sa odohráva v Kambodži, kde organizácia MAGNA už 10 rokov zachraňuje deti pred HIV/AIDS. Ich práca bola ocenená režisérom filmu Matejom Mináčom, ktorý ich nazval "noví Wintonovia" a aj samotným Nicolasom Wintonom.

Sir Nicholas George Winton je britský filantrop, ktorý v roku 1939 zorganizoval transport 669, prevažne židovských, detí z vtedajšieho predvojnového  Česko-slovenska a zachránil ich tak pred istou smrťou. Od roku 2012 je patrónom projektu ZACHRÁŇ DIEŤA v Kambodži.

27.3.2009

Naše výsledky v boji s HIV/AIDS prezentujeme na konferencii v Paríži

Výsledky našej práce v boji s HIV/AIDS v Kambodži si všimli aj odborníci z Francúzska a pozvali nás na prestížnu konferenciu prezentovať náš projekt na zastavenie prenosu vírusu HIV z matky na dieťa. Konferencia Dominique Dormont sa konala v Paríži a za Magna Deti v núdzi výsledky našej práce prezentovala Denisa Augustínova, riaditeľka operačnej sekcie, ktorá v Kambodži pôsobi od roku 2002.
29.1.2009

Silvia Kušnírova pomáha filmom Kambodži

Silvia Kušnírová, novinárka a PR odborníčka nás navštívila v Kambodži, aby o našej práci natočila krátky dokument. Počas natáčania prišla aj na lôžkové oddelenie nemocnice Chey Chumneas, kde MAGNA zabezpečuje liečbu a starostlivosť pre hospitalizovaných pacientov.

Silvia Kušnírová - Kambodža potrebuje pomoc -->

11.8.2008

Eva Vitáriušová, MAGNA lekárka v Kambodži

Eva Vitáriušová, MAGNA lekárka rozbieha v Kambodži detské lôžkové oddelenie v Chey Chumneas nemocnici, ktoré MAGNA prevádzkuje. Všetci pacienti vrátane HIV/AIDS detí majú zdravotnú starostlivosť zadarmo. Na fotografii s lokálnym MAGNA zdravotným tímom.
19.6.2008

Natáčanie filmu Nickyho rodina v Kambodži

Matej Mináč režisér filmu Sila ľudskosti jedného dňa zavolal do kancelárie Magna Deti v núdzi v Bratislave, že by chcel o nás a projekte pre HIV/AIDS deti v Kambodži natočiť film, resp. že by sme boli súčasťou jeho ďaľšieho filmu o Sirovi Nicolasovi Wintonovi - Nickyho rodina. Udalosti mali rýchly spád a Matej so svojím tímom boli o paár týždňon už aj v Kambodži.
11.4.2008

Pacientov navštevujeme aj doma

V rámci MAGNA HIV/AIDS projektov pre našich pacientov okrem zdravotných prehliadok v nemocnici zabezpečujeme aj návštevu u nich doma. MAGNA zdravotná sestra práve na návšetve u pacientky z projektu na zastavenie prenosu vírusu z matky na dieťa v provincii Kandal. Počas týchto návštev kontrolujeme stav pacienta, správne užívanie a zásobu liekov pacienta.
11.11.2006

Kráľ Kambodže u nás na návšteve

Kráľ Kambodže Norodom Sihamoni prijal pozvanie a prišiel na návštevu MAGNA centra pre HIV/AIDS deti v Phnom Penh. Čakalo ho 236 HIV/AIDS detí, ktorým MAGNA poskytuje zdravotnú a sociálnu starostlivosť. Každé dieťa dostalo darček a s kráľom sa zvítalo. Návšteva pomohla aj k lepšej akceptácii ľudí žijúcich s vírusom HIV v Kambodži, keďže návštevu vysielala hlavná kambodžská televízia.

06.3.2006

Prvé dieťa narodené v projekte na zastavenie vírusu HIV za matky na dieťa

V projekte na zastavenie prenosu vírusu HIV z matky na dieťa sa narodilo prvé dieťa. MAGNA v rámci projektu zabezpečuje pre matky a novorodencov komplexnú starostlivosť vrátane testovania, poradenstva, pôrodu, liečby, nahradnej stravy a diagnostiky pre novorodenca. Projekt sme spustili na začiatku roka 2006 v 4 nemocniciach v Phnom Penh.
09.9.2005

U detí zisťujeme tuberkulózu

HIV/AIDS a tuberkulóza sú ochorenia, ktoré sa nemajú radi a pritom 99% HIV/AIDS pacientov v Kambodži má aj tuberkulózu. Jej liečba je časovo náročna a kontraindikovaná s liečbou HIV. MAGNA spolupracuje s Narodným centrom pre tuberkulózu a u svojich pacientov sa snaží príznaky tuberkulózy odhaliť a liečiť čo najskôr.
13.8.2005

MAGNA HIV/AIDS klinika v Phnom Penh lieči vyše 50 detí

Projekt na pomoc HIV/AIDS deťom a ich rodinám v Kambodži sa rozrastá a MAGNA zabezpečuje liečbu už 50 deťom. Okrem život zachraňujúcej liečby, zabezpečujeme deťom komplexnú zdravotnú starostlivosť, laboratorne testy, transport na kliniku, podporu stravy a pre tie, ktoré prišli o rodičov aj domov v Dome Nádeje. Na fotografii vyšetruje dieťa MAGNA lekár Ban Born, v pozadí Júlia Horákova, MAGNA lekárka z Bratislavy.
10.7.2005

Júlia Horáková, MAGNA lekárka v Kambodži

Júlia Horáková, detská lekárka z Kramárov vstupuje do projektu a po prvýkrát navštevuje Kambodžu. Pomáha v nastavovaní liečby, protokolov a vzdelávaní miestnych lekárov.
27.5.2005

Kambodžkým deťom pomáha charitatívny večer v Bangkoku

Slovenský veľvyslanec v Thajsku Marián Tomášik spolu so svojou manželkou a s Magna Deti v núdzi zorganizovali charitatívny večer na Ocean of Hope na podporu HIV/AIDS detí v Kambodži. Večera sa zúčastnilo množstvo ambasádorov z iných krajín a miestne osobnosti. V programe vystúpila vychádzajúca spevácka hviezda na Slovensku Tina, miss Slovensko Ivica Sláviková a Vladimíra Hreňovčíková a módna návrhárka Natália Benková, ktorej šaty z prehliadky sa dražili a pomohli k celkovej vyzbiernej sume 15.000usd.

Na obrázku Denisa Augustínová (MAGNA), Natália Benková a Alexandra Tomašiková.

01.12.2004

Vaša koruna zachráni život

Magna Deti v núdzi v spolupráci so sieťou predajní Kenvelo spustila kampaň "Vaša koruna zachráni život", kedy zákazníci predajní Kenvelo majú možnosť zaokrúhliť svoj účet a zachrániť život dieťaťa v Kambodži. Kampaň spúšťame 1.decembra na Svetový deň boja proti AIDS s verejnou zbierkou v uliciach viacerých miest na Slovensku.
23.10.2004

Deti okrem liečby dostávajú aj vzdelanie

Deťom v projekte okrem život zachraňujúcej ARV liečby zabezpečujeme aj vzdelanie. Množstvo z nich nikdy alebo len krátko navštevovalo školu, keďze ich zdravotný stav a obrovská stigma voči HIV/AIDS ľuďom im to nedovolila. MAGNA pre 100 takýchto detí zriadila vzdelávacie centrum.
29.4.2004

Nenechajte ma zomrieť

Celoslovenská kampaň "Nenechajte ma zomrieť" na záchranu detí v Kambodži pomocou programu Magna Deti v núdzi "Podpor dieťa" a výstava fotografií Martina Bandžáka v Polus City Center.
18.2.2004

Deti žijúce s vírusom HIV nachádzame aj na smetisku Stung Meanchey

Smetisko Stung Meanchey na okraji hlavného mesta Kambodže, Phnom Penh je jedným z miest, kde žijú stovky detí a rodín, ktoré sa živia triedením odpadu. Väčšina z nich sem prišla z provincie s vyhliadkou lepšieho života v meste. Smetisko sa stalo ich miestom práce a aj bydliskom. Množstvo z detí prišlo o rodičov a samé su tiež choré. Denisa Augustínová spolu s kolegami práve tu nachádza nových pacientov do MAGNA HIV/AIDS kliniky.
18.10.2003

Prvé testovanie na HIV v uliciach Phnom Penh, Kambodža

Prvýkrát v uliciach hlavného mesta Kambodže, Phnom Penh testujeme s miestnymi dobrovoľníkmi deti na HIV. Množstvo detí a rodín žije v uliciach mesta. Kambodžu zasiahla epidémia HIV/AIDS a nevinné deti, ktoré dostali AIDS do vienka od svojich rodičov už pri narodení, zomierajú na ulici bez akejkoľvek zdravotnej pomoci. Mnohé z týchto detí osireli alebo stratili jedného zo svojich rodičov.

Martin Bandžák a Denisa Augustínová, zakladatelia humanitárnej organizácie Magna Deti v núdzi (MAGNA) boli očitými svedkami tejto tragédie a rozhodli sa pomôcť.

14.10.2003

Deti ulice v Phnom Penh

Množstvo detí žije v uliciach Phnom Penhu, bez rodičov a domova. Množstvo z nich pochádza z okolitých provincií a v meste zostalo, ked ich rodičia podľahli následkom HIV/AIDS v miestnej nemocnici. V meste sa pomaly rozbiehajú aktivity na pomoc týmto deťom, ale projekt, ktorý by pre  deti nakazené vírusom HIV stále neexistuje. Pritom tu zomieraju tisíce dospelých, po ktorých ostavajú deti. Nikto nevie ich status.
10.10.2003

Ľudia z provincií žijú v uliciach Phnom Penh bez akýchkoľvek peňazí a pomoci

Nábrežie Phnom Penh v Kambodži pripomína "vojnový stav", tisíce ľudí prevažne z provinciíí obýva ulice a v úboženom stave čaká na pomoc. Občas sa nad nimi zľutuje zopár bohatších obyvateľov mesta a dajú im almužnu, ale prístup k zdravotnej a sociálnej pomoci je veľmi minimálny. Krajina sa stále spamätáva s občianskej vojny a vlády Červených khmérov, počas ktorej zomrelo okolo 2 miliónov ľudí.
02.7.2003

Začíname s ARV liečbou pre detských pacientov

Po mesiacoch skúmania možností nákupu ARV liečby sa nám podarilo nakontaktovať farmaceutickú spoločnosť v susednom Thajsku (GPO), dodávka liekov prišla v balíku na hlavnú poštu v Phnom Penh (po malom všimnom asi 0,5usd pani za prepažkou, ktorá bola preprakvapená zo zásielky liekov....) sa lieky dostávajú do našich rúk a začíname s liečbou pre detských pacientov. Oficiálne HIV/AIDS v krajine neexistuje a týmpádom ani liečba. Do programu v prvej fáze vstúpi 20 HIV/AIDS detí.

Kam smerujú vaše peniaze?